OGŁOSZENIA PARAFIALNE                               17 września 2023

XXIV NIEDZIELA ZWYKLA

1. W piątek wyruszyła pielgrzymka do Fatimy. Wśród pielgrzymów jest 10 osobowa grupa z naszej parafii. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Jednocześnie przypominam o zbliżającej się parafialnej pielgrzymce na Wschód Polski. Program w gablocie.
  2. Dziś 2 rocznica Nawiedzenia Ikony MB Częstochowskiej w naszej parafii. Zapraszam na  dziękczynne czuwanie modlitewne do kościoła o godz. 20.00 – 21.00 zakończone Apelem Jasnogórskim i oddaniem się Matce Bożej.
  3. III Niedziela miesiąca – składka przeznaczona na cele remontowe w parafii .Bóg zapłać za złożone ofiary. To Niedziela Środków Społecznego Przekazu. / Jutro IMIENINY KS. ARCYBISKUPA /.
  4. Po Mszach św. zapisujemy w zakrystii kandydatów do ministrantów i dziecięcego chórku „ Boże Owieczki” z różnych klas. Zachęcam chętnych do pięknej i zaszczytnej służby dla P. Jezusa. O pomoc i zachętę w tej sprawie proszę rodziców. Dzieci komunijne zaznaczają swoją obecność na Mszy św. i zabierają do domów „ dzwoneczki owieczki”.
  5. Z uwagi na sytuację w naszej Ojczyźnie trwa post przez 40 dni. Przyświeca nam podwójna intencja :  obrona wiary w Narodzie, oraz wyproszenie daru mądrości dla Polaków w czasie nadchodzących wyborów. Zakończenie postu 10.10. Post może mieć różną, dowolną formę. Każdy w sumieniu niech się określi, jakiego rodzaju się postu się podejmie i przedstawi to P. Bogu. Bóg zapłać za włączenie się w to dzieło. Chorych i cierpiących parafian również proszę o złożenie swoich cierpień w tych intencjach.
  6. W najbliższą sobotę w Częstochowie nastąpi „ Męskie oblężenie Jasnej Góry – mężczyźni u Maryi”. Z całej Polski zgromadzą się na wspólnej modlitwie mężczyźni , by polecać Ojczyznę i wołać o ratunek dla Polskich rodzin. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  7.  Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. O godz. 18.00 na Mszę św. zapraszam młodzież z naszej parafii, zwłaszcza przygotowującą się do bierzmowania. Proszę o czynne włączenie się w liturgię. Zachęcam do śpiewania w scholii młodzieżowej na chwałę P. Boga. Zbierane będą podpisane deklaracje i wydawane kartki na Nabożeństwo I sobót miesiąca .
  8. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w pon. – św. Stanisława Kostki; w śr. – św. mm. – Andrzeja Kim Tageon i Pawla Chong Hasang i towarzyszy,  w czw.- święto –  św. Mateusza – Ap. i Ew.; w sob. – św. O. Pio z Pietrelciny.
  9. Zmarła nasza parafianka śp. Emilia Talarowska z ul. Podrzewskiej. Pogrzeb odbył się wczoraj w Lusowie. Wieczny odpoczynek……
  10. Prasa katolicka: Gość Niedzielny 10 zł, Mały Gość dla dzieci – 7 zł.; Przewodnik Katolicki – 10 zł .
  11. Dziękuję  za sprzątanie kościoła  i przygotowanie do liturgii. Bóg zapłać doboczyńcom minionego tygodnia,Panom, którzy okazali serce w pracach zarówno w kościele, jak i na terenie plebanii. Niech Pan Bóg wynagrodzi za trud i okazane dobro. Błogosławionego tygodnia