OGŁOSZENIA PARAFIALNE                                     28 lutego 2021 roku

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś w Polsce przeżywamy Niedzielę pomocy misjom  „Ad Gentes”. Przed kościołami zbiórka na misje.
  2. W okresie Wielkiego Postu składamy tzw. daninę diecezjalną. Ofiary są przeznaczone na utrzymanie Katedry, wspierają działanie instytucji centralnych takich jak: Kuria, Muzeum, Archiwum czy Dom Księży Emerytów w Antoninku. Parafia jest zobowiązana przekazać tę składkę od wszystkich mieszkańców parafii / od 1 osoby danina wynosi 2.50 zł /.Przy wyjściu z kościoła są wyłożone koperty. Na nich jest zaznaczona ofiara na potrzeby diecezji, jak również, na potrzeby parafii. Jeśli znajdą się rodziny, które chciałyby wesprzeć trwający remont naszych witraży, to tą drogą przesyłam tym większe  podziękowanie. Koperty można składać w kościele lub biurze, najlepiej w okresie W. Postu. Bóg zapłać składane ofiary .
  3.  Bóg zapłać .za ofiary złożone na składkę budowlaną .We wtorek został założony ostatni, figuralny witraż w prezbiterium, a w czwartek zabrany kolejny do pracowni. Od tego tygodnia w salce służy  parafii nowy sprzęt audio -video …/ 2500 zł./.
  4. W  tym  tygodniu przyszło pismo z firmy odbierającej odpady z cmentarza. Jak się można było spodziewać wzrosły opłaty za wywóz, aż o 300 zł. W związku z tym, podczas zgłaszania pogrzebu z zasiłku pogrzebowego uprzejmie proszę o przekazanie: na utrzymanie czystości cmentarza, na wykonywane prace, pokładne  na 20 lat oraz z tytułu postawienia pomnika kwotę powiększoną o w/w podwyżkę .
  5. W okresie Wielkiego postu zapraszam na nabożeństwa pokutne :DROGA KRZYŻOWA :  w piątki dla wszystkich o 16.30. Na GORZKIE ŻALE  zapraszam w każdą niedzielę o godz.14.00 z kazaniem pasyjnym. Bezpośrednio po nabożeństwie ok.14.45  Msza św. bez kazania. Nie ma w czasie Wielkiego Postu Mszy o 17.00 !!!!!
  6. W tym tygodniu nie ma odwiedzin chorych z racji I czwartku i piątku miesiąca. Będzie to miało miejsce po 15 marca. Dokładną datę podam później.
  7. Spowiedź w tygodniu :
    – w czwartek od 16.00
    – w piątek od 15.30
    – w sobotę od 16.30.
    O 16.00 w I sobotę zapraszam członków Żywego różańca na katechezę, po niej różaniec i nabożeństwo I sobotnie”.
  8. Zachęcam do udziału w akcji „Opatrujmy rany Chrystusa”, która ma na celu pomoc ludziom najbiedniejszym poprzez zbiórkę środków opatrunków. Kosz na bocznym ołtarzu.
  9. Prasa katolicka: Przewodnik Katolicki – 6 zł / rozważania na każdy dzień /, Gość Niedzielny 6 zł;  Miłujcie się.- 6 zł. W zakrystii także do nabycia po bardziej korzystnej cenie niż w księgarni modlitewnik św. Rity – patronki od trudnych spraw / 10 zł /.
  10. W kalendarzu liturgicznym : w czwartek –  święto św. Kazimierza Królewicza
  11. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Piotra Nowaka l. 57 ostatnio zamieszkałego w Poznaniu. Dobry Jezu….

Dziękuję za posprzątanie kościoła, za życzliwość i okazaną pomoc. Wszystkim życzę wytrwania w wielkopostnych postanowieniach i dobrego przeżywania drugiego tygodnia  Wielkiego  Postu.