OGŁOSZENIA PARAFIALNE                                     09 maja 2021 roku

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś i za tydzień o 10.30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. W imieniu tych rodziców ,jak i dzieci wzorem poprzednich lat poprosimy rodziców, których dzieci przystąpią do komunii św. za rok / kl. II / o pomoc w gruntownym posprzątaniu kościoła i otoczenia przed I komunią św./ w czwartek 20 maja od.15.00 i jeśli zajdzie taka potrzeba od.18.30 /. Można przynieść także swój sprzęt. Uprzejmie proszę o życzliwe i odpowiedzialne podejście do tej prośby. Bóg zapłać za zrozumienie.
  2. W tym tygodniu próby dla dzieci komunijnych : we wtorek o 16.00 i sob. 9.30  – dzieci z dnia 22.05 i w środę o 16.00  i sob.11.00 – dzieci z dnia 23.05.
  3. O. Wojciech  Kozłowicz- misjonarz  prosiłł, by podziękować za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary na potrzeby misji. Zebrał 3173 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  4. W następną niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podtrzymując piękną polską tradycję przez kolejne trzy dni ,począwszy od jutra będziemy odprawiać Dni Krzyżowe, czyli nabożeństwo o dobre urodzaje. Ponieważ  każdy z nas codziennie sięga po chleb, dlatego wołających o pomoc i o błogosławieństwo Boże nie powinno zabraknąć  / zwłaszcza rolników /.
  5. W czwartek przypada 13 dzień maja. Nabożeństwo fatimskie połączone z majowym rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz.19.00 . Następnie Msza św. i procesja światła wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej / ojcowie dzieci komunijnych /. Miłe widziane sztandary. Tego dnia przypada 40 rocznica zamachu na św. Jana Pawła II.
  6. W sobotę czuwanie przed Nawiedzeniem MB Fatimskiej po Mszy do 20.30!
  7. Za tydzień III Niedziela miesiąca  – składka budowlana. W możliwie szybkim czasie podejmiemy dokończenie prac w salce parafialnej. Dokonamy ocieplenia styropianem całego budynku, łącznie z dachem. Wkrótce też postaramy się o postawienie nowego płotu wzdłuż drogi. Obecny jest bardzo zniszczony, a zbliża się powoli Nawiedzenie MB i dobrze będzie ten nieestetyczny widok zmienić na lepsze. Mur wokół kościoła to kolejny temat, nie mniej naglący. Nie jest na szczęście wpisany do rejestru zabytków. Tak więc możemy go naprawić własnymi siłami. Może znamy kogoś, kto pomógłby w kapitalnym remoncie, choćby części w tym roku naszego muru. Proszę się zgłosić.
  8. Nabożeństwa majowe w kościele codziennie o 17.30 – z wyjątkiem czwartku . Czcicieli MB zachęcam do liczniejszego udziału – zwłaszcza dzieci i młodzież. Można gromadzić się przy figurach i krzyżach, by i tam chwalić Matkę Bożą. W piątek o 19.30 odprawimy Nabożeństo majowe w Zakrzewku, przy figurze / tam gdzie było święcenie potraw /. Zapraszamy na modlitwę mieszkańców ,jak i chętnych z okolicy.
  9. Zmarła nasza parafianka śp. Wiesława Wolna z ul. Podrzewskiej l.59. Pogrzeb we wtorek o godz.10.00. Dobry Jezu…..
  10.  W kościele może obecnie przebywać na nabożeństwach 80 osób.
  11. W tygodniu w liturgii : w piątek– św. Macieja Ap.
  12. Prasa katolicka : Przewodnik Katolicki ; Gość Niedzielny 6 zł; Mały Gość i Mały Przewodnik dla dzieci – 6 zł ;  Dobre Nowiny – egz. darmowe.
  13. Dziękuję za  okazaną w tym  tygodniu życzliwą pomoc / zwłaszcza p. Antoniemu /, za składane życzenia oraz przyniesione dary kulinarne. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.