Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE                                      10 października 2021 roku

DZIEŃ PAPIESKI

1. Dziś przeżywamy XXI Dzień Papieski. Podczas Mszy św. odtworzymy fragment homilii św. Jana Pawła II. Przed kościołami w całej Polsce zbiórka na Fundację ”Dzieło Nowego Tysiąclecia”- czyli na stypendia dla zdolnej  młodzieży, pochodzącej z biednych rodzin. Z tej okazji „Papieskie kremówki”. Są pakowane po 2 szt w cenie 10 zł. Tegoroczny dochód przeznaczony będzie na wsparcie Olgi, która choruje na artrogrypozę – chorobę uniemożliwiającą jej normalne funkcjonowanie. Fundusze będą zbierane w celu zakupu specjalnych ortez, które znacznie ułatwią życie chorej Oldze.
  2. W środę przypada 13- tka fatimska. Różaniec o 18.30 i Msza św. Po Mszy nabożeństwo fatimskie i ostatnia w tym roku procesja światła wokół kościoła. Bardzo proszę o obecność czcicieli MB, a zwłaszcza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania / niosą figurę MB Fatimskiej /.
  3. Za tydzień III niedziela miesiąca – składka budowlana. Odpust w Wilczynie o 12.00 ku czci św. Jadwigi.
  4. Po III niedzieli tj. po 17.  będzie można zamawiać intencje na I półrocze 2022r. oraz wymienianki jednorazowe i półroczne. Ofiara za wymienianki półroczne / do kwietnia 2022r. / od jednej osoby tak, jak w poprzednich latach wynosi: 30 zł, a od jednej zapisanej rodziny 40 zł. i będą stanowiły dodatkowe wsparcie w pracach na rzecz parafii.
  5. W sobotę o godz.19.50 wyjazd samochodami sprzed kościoła do kina na film o bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim. Jest kilka miejsc. Można się zapisać w zakrystii.
  6. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej ; w środę  – bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek. – św. Teresy od Jezusa; w sobotę – św.  Jadwigi Śląskiej .
  7. Kto chciałby  nabyć film DVD z Nawiedzenia MB w naszej parafii z 17 września, a nie był zapisany może zgłosić się do zakrystii lub biura parafialnego. Koszt 40 zł. Są także koronki do 7 boleści MB i kilka obrazków MB z Kibeho , o których mówił O. Misjonarz.
  8. Na cmentarzu trwają prace. Panowie położyli już dwa chodniki kostką brukową. Wczoraj rozpoczęli trzeci. Jeśli ktoś z osób niepracujących miałby trochę czasu i dobrej woli, to zapraszam, żeby pomóc P. Romanowi i Robertowi  / 1h lub 2h dziennie / .
  9. W tym tygodniu ogłoszenia parafialne i intencje będą umieszczone na stronie internetowej wyjątkowo dopiero w środę wieczorem z przyczyn od nas niezależnych – za co przepraszamy.
  10. Grupa teatralna ma próbę w niedzielę 10.10 o godz.19.15 w kościele. Zapraszamy jeszcze nowych chętnych adeptów sztuki teatralnej, także młodzież / ostatnie klasy szkoły podstawowej i ponadpodstawowej /.
  11. Pod chórem gazety katolickie: Przewodnik Katolicki – 6 zł ; Gość Niedzielny – 6 zł .
  12. Zmarła nasza parafianka śp.Gertruda Górna l. 92 z Dusznik z ul.Niewierskiej. Pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu….
  13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, dary kulinarne, każdą życzliwość i pomoc. Szczególnie w tym tygodniu dziękuję Panom pracującym i pomagającym na cmentarzu i P. Piotrowi za założenie nowych styczników służących do uruchamiania dzwonów, bo się zużyły. Bóg zapłać.