OGŁOSZENIA PARAFIALNE                           05 maja 2024 roku

1. Nabożeństwa majowe dla dzieci przy grocie MB: od pon. – pt. o 17.00 , dla młodzieży i dorosłych w kościele o 20.00. W soboty i niedziele o 17.30. Czcicieli MB zachęcam do liczniejszego udziału – zwłaszcza dzieci i młodzież. Można gromadzić się przy figurach i krzyżach, by i tam chwalić Matkę Bożą.
  2. Od poniedziałku do środy będziemy przeżywali tzw. Dni Krzyżowe czyli modlitwy błagalne o dobre urodzaje. Jutro w  poniedziałek Msza św. o 8.00 wg. formularza o dobre urodzaje. O godz. 18.00 na modlitwy w tej intencji  i na nabożeństwo majowe  zapraszam  do Zakrzewka. Spotykamy się przy figurze, gdzie odbywa się święconka. Zapraszam rolników z każdej wioski. W środę na zakończenie procesja wokół kościoła.
  3. W nocy  z czwartku na piątek 9 / 10 maja od północy mamy dyżur w modlitwie za Ojczyznę – Nieustający różaniec.
  4. W sobotę o 10.00 rowerowa majówka z ministrantami. Wyjazd do Lwówka.
  5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, za dwa tygodnie 19 maja o godz.10.30 I Komunia św. dzieci. Spotkanie organizacyjne z rodzicami w czwartek o 16.00 w kościele.
  6. Trwają prace na cmentarzu. Pracujemy we własnym zakresie, siłą oraz dobrą wolą parafian. Dziękując za dotychczasową pomoc  Chciałbym zaprosić, kto może przyjść od poniedziałku, o dowolnej godzinie. Chodzi o czyszczenie kostki tak, by można ją było sprawnie ułożyć. Praca lekka, a przyspieszy zakończenie zadania.
  7. W tygodniu w liturgii: w poniedziałek – święto św. App. Filipa i Jakuba; w środę –  uroczystość św. Stanisława – gł. Patrona Polski i Archidiecezji.
  8. Z prasy polecam miesięcznik –  Dobre Nowiny- gazeta darmowa. Można zabrać przy wyjściu z kościoła.
  9. Niech dobry Bóg wynagrodzi i błogosławi wszystkim, także tym osobom, które posprzątały kościół.  Na nadchodzący  nowy tydzień niech Pan Bóg błogosławi.