Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE                                 04 czerwca 2023

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Dziś przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na Mszę św. o 10.30 zapraszamy  dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Sakramentu I komunii św. W 1 rocznicę proszę, by dzieci przyszły w albach lub w stroju galowym
 2. Uroczystość Bożego Ciała – Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Udział we Mszy św. obowiązuje każdego, tak jak w niedzielę. Msza św. o 8.00. O 10.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Procesja zakończy się Mszą św. w kościele. Na procesję zabieramy sztandary, feretrony. Proszę panów do baldachimu i strażaków. Rodziców proszę o mobilizację i pomocy znalazło się jak najwięcej dziewczynek do sypania kwiatków. Wszystkie dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły P. Jezusa w komunii św., proszę o obecność w albach podczas procesji, Mszy św. oraz w oktawie / dziewczynki sypią kwiatki /.W środę wieczorem, po Mszy św. można przynosić dla dzieci kwiatki na procesję do  zakrystii. Próba sypania kwiatów we wtorek o 17.30 przy kościele. Poproszę pana sołtysa i parafian z Dusznik o przywóz brzózek oraz ustawienie ich przed i w kościele. Wzdłuż trasy niech je umieszczą sami mieszkańcy.  Bardzo proszę o udekorowanie domów, wywieszenie flag, emblematów eucharystycznych. Niech wiszą, aż do Uroczystości Najśw. Serca Pana Jezusa tj. do przyszłego piątku. Zakończenie oktawy w Wymysłowie. Msza św. o 19.00. na zakończenie z błogosławieństwo na 4 strony świata .
 3. W oktawie Bożego Ciała Msze św., połączone z Nieszporami o Najśw. Sakramencie i procesją wokół kościoła o 18.00 ./ Litania do NSPJ /.  
 4. W piątek ks. Abp Stanisław Gądecki przeżywa jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich. Otoczmy naszego Pasterza serdeczną modlitwą.  Ks. Abp ogłosił, że tego dnia nie obowiązuje post.
 5. W drugą niedzielę lipca / 9.VII/ tradycyjnie ORGANIZUJEMY PIELGRZYMKĘ do Częstochowy. Koszt 80 zł. Można zapisywać się w zakrystii lub w biurze.
 6.  Od 15 – 22 września organizujemy razem z parafią z Kiekrza pielgrzymkę do Fatimy. Zapraszam zapisanych i chętnych na spotkanie z szefem biura , który tę pielgrzymkę organizuje do salki jutro w poniedziałek o godz. 19.00. Program pielgrzymki jest na stronie internetowej i wywieszony w gablocie.
 7. W tygodniu został zamontowany internet w kościele / koszt 1970 zł. – za materiał / . W najbliższych tygodniach zrobimy monitoring w kościele. Zakupimy 3 TV z nowym systemem multimedialnym. Temu staremu i wysłużonemu dziękujemy. Za pomoc w montażu dziękuję P. Jarosławowi  Schwarz i Łukaszowi Szali.
 8. W liturgii –  w pon. – św. Bonifacego bp. i m.; w czw. – Boże Ciało;
  w sob. – bł. Bogumiła – bp
 9. Pod chórem prasa katolicka: nowy nr : Gość Niedzielny – 10 zł; Przewodnik Katolicki – 9 zł /, Mały Przewodnik dla dzieci 9 zł.; Mały Gość dla dzieci – 7 zł./, dwumiesięcznik „Któż jak Bóg” – 10 zł.
 10. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła. Na nowy tydzień  –  Szczęść Boże