OGŁOSZENIA PARAFIALNE                                     16 stycznia 2022 roku

II NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj na Mszę św. o 10.30 i spotkanie proszę rodziców  dzieci komunijnych.
  2. Z racji rozpoczynających się ferii zimowych życzymy dzieciom i młodzieży dobrego i bezpiecznego ich spędzania.
  3. Dziś III niedziela miesiąca składka remontowa. Dla informacji….za ogrzewanie kościoła za 2 miesiące / XI i XII /, gaz….plebania i salka. W tygodniu spodziewamy się alpinisty P. Marka, który ma dokończyć przycinanie drzew na cmentarzu. Pani Anna Cybulska konserwator zabytków przygotowuje projekt prac w związku z malowaniem kościoła. Przed malowaniem p. Piotr pomoże nam założyć nową instalację elektryczną.
  4. Za tydzień będziemy gościli p. Barbarę Zaborską autorkę wielu książek. Są praktyczne, motywujące, aktualne i oparte na sprawdzonych źródłach. Mogą być dobrym prezentem dla innych. Warto podkreślić, że 20%  funduszy pochodzących ze sprzedaży zostanie przeznaczonych na leczenie 2-letniego Oskara z wadą serca. Cena książek to 22 zł.  i 15 zł. Zachęcam do nabywania.
  5. Z okazji przypadającego w najbliższy piątek Dnia Babci, a w sobotę Dnia Dziadka życzymy Wam Drodzy wielu łask Bożych, daru pokoju, zadowolenia i wdzięczności od swoich wnucząt. Zapraszam na Mszę św. i  Nowennę w środę.
  6. Msze św. w tygodniu : w pon.11.00 – pogrzeb; w pozostałe dni o 8.00. / w sobotę o 17.00 /. Biuro w tym tygodniu czynne rano : w pon. i śr. od.10.00 – 11.00.
  7. Rodziny mniej zamożne mogą do końca stycznia ubiegać się o pomoc żywnościową z Caritasu. Został podwyższony próg kryterium dochodowego. Proszę zgłaszać się do GOPS-u, a następnie przynieść dokumenty do Pań z Caritasu lub do biura parafialnego.
  8. Zmarł nasz parafianin śp. Ryszard Napierała l.68. Pogrzeb w poniedziałek o godz.11.00. Dobry Jezu..
  9. W liturgii wspominamy w tym tygodniu: w pon. – św.  Antoniego Opata ; w śr. – św. Józefa Pelczara bp; w  piątek – św.  Agnieszki Dz. i M.
  10. Prasa katolicka: Przewodnik Katolicki 7 zł i Gość Niedzielny – 8  zł./ płyta CD Pismo św./
  11. Bóg zapłać za życzliwość  oraz za sprzątanie kościoła. Życzę błogosławionego nowego tygodnia.

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA ORGANIZUJE W STYCZNIU 2022 ROKU PIELGRZYMKĘ DO ZIEMI ŚWIETEJ I MEKSYKU. SZCZEGÓŁY, PROGRAM NA STR. INTERNETOWEJ PARAFII !!!

Pielgrzymka do Ziemi Świętej Pobierz

Pielgrzymka do Meksyku Pobierz