Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE                                      05 kwietnia 2020 roku

NIEDZIELA PALMOWA

1. Dziś Niedziela Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm.Msze św. o 8.00 ; 10.30; i o 14.00. Maksymalna liczba uczestniczących we Mszy św. i na pogrzebach nie może przekaczać w kościele 5 osób. W pierwszej kolejności uczestniczą w nabożeństwach osoby zamawiające Msze św.

2. Ponieważ nie będzie spowiedzi wielkanocnej w dotychczasowej formie, w naszym dekanacie w każdej parafii do Świąt istnieje możliwość korzystania z sakramentu pojednania pół godziny przed Mszami św. U nas od pon. – do środy godzinę przed Mszami św. lub na żądanie, po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu. Od 2 tygodni mamy nowy nr telefonu do parafii : 663 – 027 -566 / jest on tymczasowy /.

3. Biuro parafialne w tym tygodniu: w czwartek nieczynne ( wtorek, środa – bez zmian).

4. Od czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne.

* W Wielki Czwartek wspominamy pamiątkę ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00. Na zakończenie liturgii przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

* W Wielki Piątek – Liturgia Wielkiego Piątku o 18.00, po niej czuwanie przy Grobie do 22.00. Rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. Tego dnia obowiązuje post ścisły – nie ma żadnej dyspensy!

* W Wielką Sobotę czuwanie przy Grobie Pańskim przez cały dzień – do godz. 20.50. Wychodząc naprzeciw pragnieniu wielu parafian, wielowiekowy i pobożny zwyczaj święcenia potraw na stół Wielkanocny ze względu na panującą epidemię odbędzie się według zaleceń Episkopatu. Ks. Abp zaleca, by ojciec lub matka pobłogosławili potrawy w domach. Informacje szczegółowe na stronie www.swietawdomu.pl

5. Od rana z kruchty będzie można zabrać do domu wodę święconą. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 21.00. Przynosimy świece .Z uwagi na możliwość udziału większej liczby wiernych w kościele / 50 osób od 12.04 / , Msza św. rezurekcyjna będzie w niedzielę o godz.6.00 ! ( obsługa liturgiczna – przygotowuje sztandary, feretrony, baldachim)

6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego : Msze św. o godz.6.00 Rezurekcja ,o godz.10.30 i 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny : Msze św. jak w niedzielę tj. o  godz 8:00;  10:30 i 18:00

7. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone koperty.Można je zabrać i podpisane z nazwiskiem, adresem i ilością osób w rodzinie zwrócić w dogodnym dla siebie terminie. Można przy tej okazji dodać ofiarę na potrzeby parafii i w ten sposób wspomóc nasze prace. Składajmy je do skarbony znajdującej się pod figurą św. Józefa. Tam też można wrzucać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bardzo dziękuję za złożone w tym tygodniu ofiary na daninę od 25 rodzin i na kwiaty od II Róży Matek z Dusznik oraz indywidualnym ofiarodawcom.

8. Dziś po raz pierwszy transmisja Mszy św. z naszego kościoła o godz.10.30 on-line . Na głównej stronie internetowej znajduje się specjalny link, który należy otworzyć. Jeśli próba przebiegnie pomyślnie, to postaramy się, by transmisje odbywały się w Triduum Paschalne, w Święta i niedziele.
Retransmisje można oglądać w zakładce Archiwum transmisji.

9. Pod chórem do zabrania darmowy nr Dobrych Nowin. Księgarnia św. Wojciecha przysłała rozważania na każdy dzień, które były rozprowadzane razem z gazetą. Można je nabywać pod chórem za 2 zł.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu poproszę do sprzątania wyjątkowo w czwartek o 10.00 z ul. Różanej nr 1, 2, 3, 8 i ul. Kolejowej 4, 4a i 5, 5a . Bóg zapłać za dary kulinarne na Święta, za pomoc na plebanii. Paniom ze Śliwna za zrobienie pięknych palm do kościoła. Życzę owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia i Świąt Paschalnych.