OGŁOSZENIA PARAFIALNE                           21 kwietnia 2024 roku

1. Dziś w Kościele obchodzimy IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Dobrego Pasterza . To III niedziela miesiąca – składka budowlana. Przeznaczamy je na trwające prace konserwatorsko-restauratorskie związane z odnowieniem Epitafium fundatora naszego kościoła Piotra Pigłowskiego. Bóg zapłać za składane ofiary.
  2. Z uwagi na głoszone rekolekcje poza parafią , w tym tygodniu Msze św. : w pon. 8.00; we wt. i śr. o 17.00; w pozostałe dni o 18.00. Biuro od poniedziałku  do środy od .10.00 – 11.00, w czwartek po Mszy wieczornej. Od tego  tygodnia będą przyjmowanie intencje mszalne i wymienianki na II półrocze  / od maja do października – wg dotychczasowych zasad /.
  3. W następną niedzielę o 18.00 Msza św. młodzieżowa. Zapraszam możliwie wszystkich młodych, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.
  4. Chciałbym zaprosić  w najbliższą sobotę  o godz. 20.30 do kina w Buku na drugą część filmu – POWOŁANY 2. Przedstawia spektakularne historie nawróceń , które stały się inspiracją dla  innych. Zapisy w zakrystii. Cena biletu 12 zł. Wyjazd autokarem.
  5. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Wojciecha Bpa i M -głównego Patrona Polski; w czwartek – św. Marka Ewangelistę
  6. Zmarły nasze parafianki śp. Maria Nowicka l.83 z Dusznik z ul. Sportowej – pogrzeb odbył się w sobotę i śp. Eugenia Major, z ul. Ogrodowej – pogrzeb w Sędzinach we wtorek o 14.00. Dobry Jezu……
  7. Prasa katolicka : Przewodnik Katolicki  i Gość Niedzielny – 10 zł.; Mały Gość dla dzieci – 7 zł., i  Mały Przewodnik dla dzieci 8 zł. Zachęcam do lektury i umocnienia ducha.
  8. Dziękuję za złożone ofiary, które zbierał kleryk w zeszłą niedzielę na poznańskie seminarium, za sprzątanie kościoła, Ojcu Izydorowi i osobom Jego wspierającym za  sprawowaną opiekę nad kościołem i plebanią w czasie naszej pielgrzymki do Zakopanego. Dziękujemy za modlitwę, my także o Was pamiętaliśmy. Niech dobry Bóg wynagrodzi i błogosławi wszystkim. Szczęść Boże.