OGŁOSZENIA PARAFIALNE                                      24 maja 2020 roku

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Po każdej Mszy św.  można  materialnie wspomóc Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Misio” / koszyk przy ołtarzu Serca P. Jezusa /. Misjonarze biją na alarm. Najbiedniejszym mieszkańcom  Afryki brakuje żywności. Spróbujmy pomóc. Adres: medicus@ump.edu.pl lub redemptoriis.misio@wp.pl
  2. We wtorek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Drogim i Kochanym Mamom w Dniu Ich święta życzę opieki Bożej Rodzicielki oraz doświadczenia miłości i wdzięczności od swoich dzieci,  życzliwości ludzkiej, promiennego uśmiechu, płynącego z poznawania i pełnienia woli Bożej  w codziennym życiu. W ich intencji modlić się będziemy szczególnie w środę.
  3. W środę o 19.00 do kościoła proszę o przybycie rodziców dzieci komunijnych.  Rozpatrzymy datę wcześniejszej komunii św. Obecność obowiązkowa.
  4. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Trwa Nowenna przed tą uroczystością. Kończy się czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
  5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała / 11 06. /. W tym roku z wiadomych względów nie odbędzie się procesja ulicami. Przeżyjemy ją wokół kościoła. Dlatego chciałbym poprosić już dziś o przygotowanie 3 ołtarzy mieszkańców :1 ołtarz – Zakrzewko; 2 -Śliwno i 3 – Wymysłowo.
  6. W liturgii wspominamy: we wtorek św. Filipa Neri Kapłana;w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej – patronki Archidiecezji.
  7.  W III niedzielę miesiąca składka budowlana wyniosła – 3857 zł. W tym tygodniu  zamontowany I witraż, po odnowieniu. Koszt 9.200 zł.  zabrany drugi. Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc, wsparcie finansowe, wpłaty na konto parafialne, także 500 zł złożone w tym tygodniu w skarbonie pod św. Józefem. Bóg zapłać. W dalszym ciągu trwa przycinka drzew na cmentarzu. Przy ołtarzu Serca P. Jezusa są wyłożone 3 odnowione kielichy – dar młodzieży bierzmowanej. U złotnika pozostają jeszcze 2 puszki, custodia i zabytkowa monstrancja.
  8. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św., w soboty i niedziele o 17.30. W każdą niedzielę o 7.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  9.  Przypominam o nowym nr  telefonu do parafii   668 – 805 – 874 .!!!!!
  10. Do skarbony pod figurą św. Józefa tylko  jeszcze w tym tygodniu można składać w kopertach wymienianki na II półrocze  / od maja do października / wg zasady z jesieni ubiegłego roku.  Bóg zapłać 3 rodzinom za ofiary na daninę diecezjalną .
  11. Bóg zapłać sprzątającym kościół za  przygotowanie do niedzielnej liturgii. Dziękuję za pomoc  w pracach na plebanii, w ogrodzie i na cmentarzu. Niech Bóg wszystkim hojnie wynagrodzi za  tak wielką  życzliwość!  Życzę błogosławionego nowego tygodnia. Szczęść Boże!