OGŁOSZENIA PARAFIALNE                             17 marca 2024 roku

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W V niedzielę  Wielkiego P. w kościołach i domach zasłaniamy krzyże fioletowym materiałem, na znak jeszcze większego żalu i pokuty za grzechy, przesłaniające nam dobroć Boga. Wchodzimy w ten sposób w ostatni już etap przygotowania się do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Rozpoczynamy parafialne, wielkopostne rekolekcje, prowadzi je O. Stanisław Gawlicki Filipin z Gostynia. Proszę o codzienną modlitwę, o dobre owoce oraz o liczny udział w Mszach św. i naukach. Spróbujmy tak zarządzić swoimi obowiązkami, żeby móc spotkać się w kościele. W tych niełatwych czasach, tym bardziej warto posilić i wzmocnić swoje dusze Bożym Słowem . Msze św. dla o 11.15 rano i o 18.30 wieczorem. Ofiary podczas Mszy św. w tygodniu będą wyrazem naszego podziękowania O. Rekolekcjoniście za modlitwę i głoszone Słowo Boże. Dzieci ze szkoły podstawowej przychodzą do kościoła wg wyznaczonego planu z nauczycielami. Po nauce udają się do szkoły na druga część zajęć. Proszę rodziców o przypilnowanie obecności w rekolekcjach.
  3. Dziś przypada  III niedziela miesiąca  – składka budowlana.
    Jak co roku w V Niedzielę W. Postu możemy przed kościołem złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję Matkom należącym do Żywego Różańca, które złożyły swój dar na ten cel : I  i V Róży ze Śliwna i VII Róży z Dusznik. Bóg zapłać.
  4. Od soboty 16 – 24 zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski rozpoczynamy Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Codziennie o godz. 21.20 i modlimy się słowami: Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo i dowolną modlitwą w intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo Polskich męczenników – św. Andrzeja Boboli i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Intencje na poszczególne dni znajdują się w gablocie.
  5. Spowiedź wielkanocna z udziałem zaproszonych księży 21 marca w godzinach : 10.00 -11.30; 15.00 – 16.30 i 19.30 -20.00. Spowiedź i komunia św. wielkanocna należy do podstawowych obowiązków katolika. Kto w tym okresie Jej nie przyjmie, obciąża swoje sumienie grzechem ciężkim. Przyjęcie komunii św. w okresie wielkanocnym stanowi dowód wiary w zmartwychwstanie P. Jezusa i moje.
  6. W czasie Wielkiego Postu zapraszam serdecznie na nabożeństwa pokutne : DROGA KRZYŻOWA w piątki dla dzieci o 16.00 i o 20.00 dla młodzieży i dorosłych. GORZKIE  ŻALE w niedziele o godz.14.00 z kazaniem pasyjnym.
  7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Na Mszę św. z procesją zapraszam o godz. 10.30. O 10.15. gromadzimy się na ul. Kościelnej, skąd po obrzędach wstępnych wyruszy uroczysta procesja z palmami do kościoła. Tak rozpoczniemy obchód Wielkiego Tygodnia, który bezpośrednio ma nas przygotować do Wielkanocy.
  8. Panie z Caritasu rozprowadzają poświęcone świece – paschaliki, które znajdą się na stole podczas śniadania wielkanocnego!!!
  9. Koperty na daninę diecezjalną są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Po wypełnieniu koperty z ofiarą można wrzucać do skarbony pod figurą św. Józefa . Bóg zapłać.
  10. Z uwagi na małą frekwencję wyjazd do Górki Klasztornej zostaje odwołany.
  11. Przypominamy o możliwości skorzystania z pomocy żywnościowej i o zbiórce na misje – „ Opatrunek na ratunek”. Szczegóły w gablocie.
  12. Prasa katolicka: Przewodnik Katolicki  i Gość Niedzielny – 10 zł., „Mały Przewodnik Katolicki ”,
  13. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, za dary kulinarne. Niech dobry Bóg wynagrodzi i błogosławi wszystkim w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże