OGŁOSZENIA PARAFIALNE                                     01 sierpnia 2021 roku

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. 1 sierpnia od godz. 12..00 do 2 sierpnia do godz. 24.00  można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli /  kościół MB Anielskiej w Asyżu /. Warunkiem jego uzyskania jest pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego z równoczesnym odmówieniem modlitwy „Ojcze nasz” oraz „ Wierzę w Boga”.  Odpust ten można uzyskać dla siebie lub dla osoby zmarłej.
  2. Rozpoczyna się miesiąc sierpień. Od wielu lat jest ogłaszany przez Ks. Biskupów w Polsce miesiącem trzeźwości. Nasi Pasterze zachęcają, by mocno ograniczyć spożywanie alkoholu, a najlepiej przez cały miesiąc zachować abstynencję. Nie częstujmy alkoholem w tym miesiącu i nie dajmy się na niego namówić tym, którzy nas do tego będą nakłaniać. Uczyńmy z tego miłą Bogu ofiarę w intencji Kościoła, Ojczyzny, a zwłaszcza osób uzależnionych i ich rodzin o łaskę pokonania tego strasznego nałogu.
  3. Jutro  o 10.00 sprzed plebanii wyjazd chętnych dzieci i młodzieży nad jezioro. Zapisy w zakrystii.
  4. We  wtorek ok.godz.19.00 będziemy gościć pielgrzymów ze Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki zdążających na Jasną Górę. Grupa liczy około 50 osób. Bardzo dziękuję  wszystkim za przygotowanie posiłków, Paniom z Caritasu za kierowanie całym dziełem. Niech Bóg obficie wynagrodzi za dobro. W środę rano o 7.00 Msza św.., śniadanie i pożegnanie pielgrzymów.
  5. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży. Życzę, by były przeżywane po Bożemu i bezpiecznie. Proszę rodziców, żeby dopilnowali codziennej modlitwy, Mszy św. w każdą niedzielę i uroczystości
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy w czw. i pt. od 9.00. Okazja do sakramentu pokuty od 17.00. W sobotę modlitwa różańcowa o 17.30 i Nabożeństwo I sobót miesiąca, Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Maryi, na którą serdecznie zapraszam.
  7. Za tydzień w niedzielę poproszę o wywieszenie flag biało-niebieskich lub biało-czerwonych na ulicy Bukowskiej, Jana Pawła II, Chełmińskiej / ronda /. Byłby to piękny znak pozdrowienia i szacunku dla MB Częstochowskiej, która będzie po południu przewożona do Kwilcza. W czwartek spodziewamy się dostawy z Katowic różnych emblematów, flag związanych z Nawiedzeniem. Będziemy mogli je kupić już na nasze uroczystości.
  8. W poniedziałek 9 sierpnia o 9.00 wyrusza autokarowa pielgrzymka do Lichenia. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcam do uczestnictwa. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii lub w biurze.
  9. Niespodziewanie okazało się, że w minionym tygodniu / miesiąc wcześniej, niż planowaliśmy / firma p. Piotra Eichlera zrobiła ogrodzenie – płot wzdłuż drogi, by godnie wyglądało bliskie otoczenie kościoła przed Nawiedzeniem MB Królowej Polski. Dziękujemy za udzielony rabat dla parafii. Całkowity koszt wyniósł 19.500 zł. W piątek zapłaciliśmy I ratę 6.800 zł .
  10. Od tego roku dożynki parafialne będziemy przeżywać zawsze w pierwszą niedzielę września. Proszę, żeby rolnicy z trzech wiosek zorganizowali  wieńce żniwne – wyraz wdzięczności dla P. Boga i dar ołtarza. Na Mszy św. o 10.30 złożymy je niosąc w procesji.
    W tym roku dożynki łączymy z festynem. W niedzielę 5 września od godz. 14.00 zapraszam wszystkich na teren / ogród / przy plebanii. Już dziś podobnie ,jak to było rok temu proszę uprzejmie chętnych do znoszenia fantów, gadżetów, wszystkiego, co może posłużyć jako nagrody. Mile widziani sponsorzy. Zbieramy je do 28 sierpnia. Z racji tego, że kładziemy akcent na dożynki, mamy propozycję, by przygotowywać różne domowe produkty w małych ilościach np. miód, kompoty, płody rolne, a nawet żywe zwierzęta – tylko bez przesady !itp. Dochód z festynu przeznaczamy na spłatę należności za płot.
  11. Pod chórem gazety katolickie : Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny / 6 zł ./
  12. W liturgii wspominamy: w śr.  – św. Jana Marię Vianey”a – patrona proboszczów; czw. – święto – Przemienienie Pańskie;  w sob. – bł. Edmunda Bojanowskiego.
  13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła,  za dary kulinarne, p.Józefowi W. i każdemu, kto w tym  tygodniu okazał się życzliwy.
    Rolnikom życzę obfitych plonów. Udającym się na wakacje pięknej pogody i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim dobrego nowego tygodnia.