OGŁOSZENIA PARAFIALNE                            14 kwietnia 2024 roku

1. Dziś Niedziela Biblijna. Zachęcam do lektury Pisma św. choćby do małego fragmentu, może to być forma pacierza na zakończenie dnia.
  2.  W naszej parafii przeżywamy doroczną niedzielę powołań do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego – o tydzień wcześniej niż zwykle. Gościmy ks. Kleryka Jakuba, który dzieli się z nami słowem o powołaniu. Po Mszach św., jak to już jest zwyczajem będzie przed kościołem zbierał dobrowolne ofiary na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
  3. Według wielkiego prawdopodobieństwa 14 kwietnia 1058 lat temu za panowania Mieszka I odbył się Chrzest Polski. Dziś wspominamy tamto wielkie , historyczne wydarzenie. Dziękujmy P. Bogu za włączenie nas do Kościoła Chrystusowego, a tym samym do cywilizacji łacińskiej.
  4. Wyruszamy z pielgrzymką doZakopanego i okolic. Zbiórka przed kościołem po Mszy św. 10.30 czyli ok.11.30. Zabieramy Was wszystkich w sercu, będziemy pamiętać w modlitwie i prosimy o nią. Powrót w piątek wieczorem. Mieszkać na plebanii i zastępować mnie będzie O. Izydor. Biuro w tym tygodniu nieczynne.
  5. Trwają prace konserwatorsko-restauratorskie związane z odnowieniem Epitafium fundatora naszego kościoła Piotra Pigłowskiego.
  6. W sobotę 20.04 pierwsza spowiedź dla dzieci przystępujących w tym roku do I komunii św. Dziewczynki zapraszamy do kościoła o godz. 10.00 , a chłopców o 11.15. Rodziców proszę o przypilnowanie formuły spowiedzi, by znały ją dobrze na pamięć.
  7. Za tydzień III niedziela miesiąca. Składka budowlana.
  8. W biurze od poniedziałku 22 kwietnia będą przyjmowanie intencje mszalne i wymienianki na II półrocze  / od maja do października – wg dotychczasowych zasad /.
  9. Wyjątkowo w sobotę 20.04 o 19.00 w kościele katecheza dla RODZICÓW I CHRZESNYCH.
  10. Chciałbym zaprosić  za dwa tygodnie w sobotę 27 kwietnia na 20.30 do kina w Buku na drugą część filmu – POWOŁANY 2. Przedstawia spektakularne historie nawróceń, które stały się inspiracją dla  innych. Zapisy w zakrystii. Cena biletu 12 zł. Wyjazd autokarem.
  11. Prasa katolicka : Przewodnik Katolicki  i Gość Niedzielny – 10 zł.; Mały Gość dla dzieci – 7 zł., i  Mały Przewodnik dla dzieci 8 zł. Zachęcam do lektury i umocnienia ducha.
  12. Dziękuję za sprzątanie kościoła, pomoc w zdjęciu dekoracji Grobu Pańskiego i za złożone ofiary na daninę diecezjalną oraz potrzeby kościoła. Niech dobry Bóg wynagrodzi i błogosławi wszystkim. Szczęść Boże.