Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE                                     29 listopada 2020 roku

I NIEDZIELA  ADWENTU

1. Dziś rozpoczynamy Adwent i zarazem Nowy Rok w Kościele AD 2021. W Polsce pod hasłem  „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”  .
  2. Roraty – czyli Msze św. o NMP w Adwencie od poniedziałku do piątku o 17.00. Przychodźmy całymi rodzinami. Dzieci przynoszą do kościoła zapalone lampiony.  Dorośli  w czasie Rorat będą mieli świece.
  3. Chciałbym zaprosić chętne osoby do uroczystego czytania Ewangelii wg św. Łukasza.
    Z bocznego ołtarza  Serca Jezusa  codziennie 15 min przed Mszą św. Lista znajduje się na bocznym ołtarzu. Każdego dnia jeden rozdział. Zakończymy 23.12. W II Niedzielę Adwentu czytanie o godz. 7.45 ; w III Niedzielę 10.15, a w IV o 16.45. Niech to będzie nasze parafialne, wspólne, duchowe przygotowanie się na Narodziny P. Jezusa .
  4. W tygodniu I czwartek i piątek, sobota miesiąca. Jak w każdy czwartek od 16.00 wystawienie NS i okazja do sakramentu pojednania dla młodzieży a dla dzieci w piątek. W I sobotę spotkanie dla osób należących do Żywego Różańca o 16.00. O 16.15. Różaniec wynagradzający – o 16.45 czytanie Ewangelii i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5.  Chorych ze spowiedzią i komunią adwentową św. odwiedzę w  III tygodniu grudnia – 17  i 18.12 od 9.00. Można zgłaszać tych, którzy nie są na stałe wpisani na listę chorych.
    Kto sobie nie życzy przybycia kapłana, proszę to również zgłosić.
  6.  Od II Niedzieli Adwentu będzie można nabywać poświęcone opłatki i świece „ Caritas” na wigilijny stół.  Cena w tym roku wynosi : duża 15 zł i mała  7 zł.
  7.  Zmarła nasza parafianka śp. Irena Błaszyk z Dusznik l.81. Pogrzeb odbył się w czwartek. Dobry Jezu a nasz Panie….
  8.  W kalendarzu liturgicznym:
    – w poniedziałek -święto św. Andrzeja Apostoła
    – w czwartek – św. Franciszka Ksawerego,
    – w piątek -św. Barbary.
  9. Prasa katolicka: Przewodnik Katolicki 6 zł / rozważania na grudzień / , Gość Niedzielny  6 zł; Mały Gość dla dzieci z płytą CD 6 zł i  „Dobre Nowiny” – egzemplarze darmowe .
  10. Dziękuję  za posprzątanie kościoła i salki.  Bóg zapłać za wykonanie dekoracji adwentowej i wieńca, zawieszenie banera, za prace na plebanii, za ofiary, za dary kulinarne, upieczone ciasto i za każdy wyraz życzliwości. Na radosne przeżywanie Adwentu niech Bóg wszystkim błogosławi !