OGŁOSZENIA PARAFIALNE                         21 lipca 2024 roku

1. Po wszystkich Mszach św.  z racji wspomnienia św. Krzysztofa błogosławimy kierowców i święcimy pojazdy mechaniczne / pamiątka dla każdego /. Jak co roku, z ofiar składanych podczas poświęcenia pojazdów wspieramy zakup środków transportu dla misjonarzy.
  2. Dzisiaj III miesiąca – składka budowlana. Bóg zapłać jednej parafiance za złożony dar na potrzeby remontowe parafii w wysokości 2 tys. zł.
  3. W ubiegłą niedzielę będąc na pielgrzymce w Częstochowie złożyliśmy jako parafia , w łączności z  darczyńcami spoza parafii, dar pieniężny w wysokości 3450 zł na utrzymanie i rozwój katolickich mediów na ręce O. redemptorystów. Wszystkim apostołom i świadomym katolikom bardzo dziękuję.
  4. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży. Wyczulam rodziców, żeby dopilnowali codziennej modlitwy,      Mszy św. w każdą niedzielę i uroczystości. Przeżywajmy wszystkie niedziele po Bożemu, nie pracując w żaden sposób, nie bądźmy zgorszeniem dla innych. Dotyczy to absolutnie wszystkich, także w tym gorącym czasie żniw – rolników. Przypominam kolejny raz – III przykazanie Boga wciąż jest aktualne. Strzeżmy go. Nie czyńmy z niego dnia powszedniego, nie wpadajmy w pułapkę zastawioną przez złego i ludzi pochłoniętych bez opamiętania pracoholizmem i materializmem. Nie ściągajmy kary Bożej na siebie i innych ludzi. Uszanujmy P. Boga, a On nam będzie błogosławił.
  5. Pani Anna – konserwator zakończyła prace związane z odnowieniem naszej chrzcielnicy w kościele, tablic nagrobnych kapłanów oraz zabezpieczyła nagrobek kapłański przed kościołem. Piaskowiec, z którego została zrobiona chrzcielnica jest dwojakiego rodzaju. Nabrała widocznego dla wszystkich jasnego, żywszego koloru. Została zabezpieczona odpowiednimi środkami i ufamy będzie radowała następne pokolenia. Bóg zapłać. W tygodniu rozpoczęliśmy remont muru wokół kościoła. Jak widać od strony parkingu stan  – katastrofalny. Działamy i jesteśmy w stałym kontakcie z konserwatorami z Poznania.
  6. Trwają  zapisy na  pielgrzymki :
    – do Lichenia – w sobotę 17 sierpnia o 7.00 – koszt 60 zł
    –  do Rokitna, Gościkowa – Paradyża i Świebodzina  – sobota 21 września – koszt 70 zł
    Zapisy z wpłatą w zakrystii lub biurze parafialnym.
  7. W liturgii  w pon. – św. Marii Magdaleny; we wt. – św. Brygidy; w śr. –  św. Kingi, w czw. –  św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa; w pt. – św. Joachima i  Anny – rodziców NMP.
  8. Prasa : Przewodnik katolicki – 10 zł; Mały Przewodnik dla dzieci – nr wakacyjny; Gość Niedzielny – 10zł.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła, okazaną pomoc i za każdy gest dobrej woli. Życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa na kolejny wakacyjny tydzień. Szczęść Boże.