Aktualności

Pielgrzymka do Smolic

1 kwietnia w godzina porannych , wyruszyła dekanalna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach, w której reprezentowało naszą parafię pięć naszych parafianek. 9 września odbędzie się koronacja Cudownego Obrazu koronami papieskimi. Parafia w Smolicach przygotowując się do tego wielkiego wydarzenia przez 10 pierwszych sobót podejmuje pielgrzymki dekanalne z całej diecezji. We wspaniałej pierwszo-sobotniej celebracji uczestniczyło mnóstwo pielgrzymów, świątynia była wypełniona po brzegi. Niestety ze względu na nagłą chorobę nie mógł towarzyszyć wiernym ks.bp Jan Glapiak, w którego imieniu Mszę świętą celebrował ks. Jan Szczepaniak proboszcz Parafii p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego w Poznaniu. Rozważania pierwszo-sobotnie oraz homilię wygłosił ks. Krystian Sammler.

Wielki Post 2023

W bieżącym roku rozpoczęliśmy Wielki Post 22 lutego. Tradycyjnie wielu wiernych uczestniczyło w nabożeństwach Drogi Krzyżowej z rozważaniami dla dzieci oraz w godzinach wieczornych, z rozważaniami dla dorosłych. Podczas nabożeństwa Gorzkich żali w każdą niedzielę , kazania pasyjne wygłaszał ks. Michał Nowacki, wikariusz z Pniew.

26-29 marca przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne. Nauki wygłosił ks. dr Adam Adamski Cor ze Świętej Góry w Gostyniu. Ks. Adam prowadził także rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej.

Światowy Dzień Chorego w naszej Parafii

Dnia 11 lutego z okazji Światowego Dnia Chorego w naszym kościele została odprawiona Msza św. o godz. 11, na którą przybyli chorzy i cierpiący z naszej Parafii. Uczestniczyli w niej również członkowie Stowarzyszenia DUSZEK (Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej). Po Mszy św. chętne osoby mogły skorzystać z poczęstunku i ciepłej kawy na salce, przygotowanego przez Stowarzyszenie DUSZEK. W czasie spotkania, goście obejrzeli występ z góralską piosenką. Nie zabrakło ciepłych słów, podziękowań, modlitw oraz życzeń.