Aktualności

Niepokalane Poczęcie NMP

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ,podczas Mszy św., ksiądz proboszcz poświęcił piękną koronę, którą ofiarowały nasze parafianki- czcicielki Niepokalanej dla figury Matki Bożej z Lourdes , która znajduje się w prezbiterium naszego kościoła.
Po Mszy św. ks. Stanisław  dokonał aktu oddania się Maryi w niewolę miłości w jedności z Sercem Jezusa. Parafianie, którzy już dokonali tego aktu zawierzenia, uroczyście odnowili swoje przyrzeczenie przed Najświętszym Sakramentem.

Holy wins

,,Holy wins” – Święte zwycięstwa, to młody zwyczaj, który staje się coraz bardziej lubianą alternatywą dla pogańskiego halloween połączonego z chuligańskimi zachowaniami dzieci i młodzieży, którzy pozostawiają za sobą nieprzyjemne ślady na domach osób, które nie otworzyły drzwi lub nie dały cukierków.
,,Holy wins” zwane także u nas Balem Świętych ma inną atmosferę- radości, pokoju, szacunku a przede wszystkim przypomina radość nieba. Ten miły zwyczaj miał już czwartą odsłonę w naszej parafii. W sobotę 30 października, dzieci, rodzice ,katecheci, nasze ,,Boże Owieczki” pod wodzą ks. proboszcza spotkali się na cmentarzu, by o godz. 15.00 rozpocząć nasze świętowanie ,,Koronką do Bożego Miłosierdzia”. Po modlitwie radosny orszak wyruszył do Bożego Domu ulicami: Powstańców Wlkp., Wierzbową i Jana Pawła II. W naszym pięknym kościele u boku Pana Jezusa dzieci i dorośli opowiedzieli o swoich świętych patronach za których się przebrali. Można więc było podziwiać ks. proboszcza w roli św. Charbela, śś. Franciszków, śś. Faustyny, Aniołów, śś. Piotra, Jadwigę ,Weronikę, Ks. Jana Bosko i ks. Jerzego Popiełuszkę, Marcina, króla Dawida, Marię Goretti, Cecylię, Jana Pawła II, Antoniego, Matki Boże i śś. Józefów, Mikołaja, Maksymiliana …… i wielu innych. Godna podziwu była pomysłowość i pracowitość rodziców, którzy przygotowali cudowne kostiumy. Nie zabrakło modlitwy pieśnią i tańcem, pod wodzą naszych Bożych Owieczek i pani Katarzyny, a na zakończenie Litanii do Wszystkich Świętych. Wychodząc, wszyscy święci duzi i mali zostali obdarowani słodziutkimi drobiazgami, których wytrwale pilnowała dzielna Zosia dowodząc grupą aniołków.

Tydzień misyjny


24 października Niedzielą Misyjną rozpoczęliśmy tydzień modlitw za misje. Ks. proboszcz wygłosił słowo Boże poruszając ważny temat zadania misyjnego , które na mocy chrztu św. otrzymał każdy z nas. Podczas Mszy św. z dziećmi ks. Stanisław opowiedział dzieciom także historię Emmanuela, sześcioletniego chłopca, który znajduje się pod opieką Centrum Dobrego Samarytanina prowadzonego przez polską misjonarkę s. Rut Ciesielską w Tanzanii. Osierocony chłopiec żyje dzięki poświęceniu i pracy Sióstr ze Zgromadzenia Dobrych Samarytanek i wraca do zdrowia. Grupka dzieci : Zosia, Madzia, Mateusz i Franek z radością pomogły w akcji pomocy dla tego sierocińca i pod opieką pani Katarzyny i Agnieszki zaprosiły parafian do zakupu misyjnych różańców, by zebrane pieniądze przekazać na pomoc dzieciom w Centrum Dobrego Samarytanina w Bukanga. Parafianie jak zawsze pokazali, że mają wielkie i złote serca. Dziękujemy wszystkim: dzieciom, Rodzicom, parafianom za dobroć i pomoc. Bóg zapłać!