Misjonarz

W niedzielę, 27 października, na zakończenie tygodnia misyjnego i jako podsumowanie nadzwyczajnego miesiąca poświęconego modlitwie w intencji misji, gościliśmy o. Wiesława Nazaruka OMI. O. Wiesław podczas Mszy św. wygłosił homilie, w których opowiadał o pięknie i trudach swojej pracy wśród Indian oraz Eskimosów. Dzieciom pokazał także ciekawe przedmioty przywiezione z misji. Nie omieszkał także pochwalić się swoim muzycznym talentem grając na trąbce. Na zakończenie udzielił wiernym błogosławieństwa krzyżem misyjnym. Po Mszy św. parafianie mogli pomóc misjom Księży Oblatów składając ofiarę za kalendarz misyjny. Duszniccy parafianie pomogli także w tygodniu misyjnym uczestnicząc w zbiórce zużytych telefonów, zegarków, oraz srebrnego złomu. Zebraliśmy sporo ofiarowanych przedmiotów, które wkrótce pojadą do Lublina, gdzie zasilą fundusz Misji Zakonu Księży Sercanów. Wszystkim, którzy zechcieli pomóc, szczere Bóg zapłać !