Orszak Trzech Króli 2020

http://duszniki.orszak.org

Kolorowy i radosny Orszak Trzech Króli w Dusznikach rozpoczął się o g. 14.00 na placu przed Centrum Animacji Kultury. Ks. proboszcz Stanisław Łopuszański powitał licznie przybyłych parafian, następnie odczytał Ewangelię według św. Mateusza opowiadającą o pokłonie Mędrców ze Wschodu. Po tej uroczystej chwili pan Marek Liszkowski – Król Herod z Synem Patrykiem-dworzaninem odegrali scenę spotkania z trzema Królami, którzy pytali o miejsce narodzenia Mesjasza. W rolę Królów wcielili się panowie: Gracjan Drzewiczewski, Krzysztof Rajewicz i Łukasz Szofer. W otoczeniu dzieci i młodzieży tworzących dwór królewski niosących dary i orszakowe sztandary , pod przewodem betlejemskiej gwiazdy i aniołów, Mędrcy-Królowie ruszyli do Betlejem. W drodze do stajenki – naszego pięknego kościoła , śpiewaliśmy kolędy pod przewodnictwem księdza proboszcza. Podczas pokłonu Trzech Króli, pięknie akompaniował nam pan organista pan Tomasz Połeć. Nie zabrakło także wspaniałego koncertu, przygotowanego przez państwa Annę i Radosława Rusinków, z którymi współpracowali panowie Kacper Drzewiczewski i Jacek Sawiński . Ten nowopowstały kwartet stworzył przepiękną , nastrojową interpretację kolęd i pastorałek. Koniecznie należy wspomnieć o Świętej Rodzinie, którą odegrali państwo Sylwia i Artur Waltrowscy z Mały Frankiem. Starsza córeczka Klara towarzyszyła rodzince w roli figlarnego aniołka. Tradycyjnie zakończeniem Orszaku było ognisko i kiełbaski

Nasz Orszak Trzech Króli mógł się odbyć dzięki pomocy i ofiarności wielu osób.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla:

• Pana Wójta Romana Bogusia za pomoc w organizacji Orszaku i objęcie patronatu

• Pani dyrektor Centrum Animacji Kultury za użyczenie sprzętu nagłaśniającego i pracownikom za obsługę sprzętu

• Niezawodnym strażakom z OSP Duszniki i OSP Śliwno oraz policjantom za zapewnienie nam bezpieczeństwa

• Rodzinie państwa Waltrowskich pani Sylwii, panu Arturowi oraz Franciszkowi i Klarze – naszej Świętej Rodzinie

• Trzem Królom panom : Gracjanowi Drzewiczewskiemu, Krzysztofowi Rajewiczowi oraz Łukaszowi Szoferowi

• Panu Markowi i Patrykowi Liszkowskim odgrywającym rolę Heroda i dworzanina

• Dzieciom i młodzieży za pomoc w tworzeniu królewskich orszaków oraz ich wspaniałym rodzicom

• Pani Katarzynie i dziewczętom ze Szkoły Podstawowej za pomoc w rozprowadzaniu śpiewników i koron

• Pani Marii Pustkowiak za wykonanie i ciągłe udoskonalanie , ozdabianie kostiumów oraz fotografowanie

• Pani Joannie Schwarz za prowadzenie naszej strony w oficjalnej stronie internetowej Orszaku

• Panu Tomkowi –organiście za przybycie i akompaniament

• OGROMNE PODZIĘKOWANIA DLA CUDOWNYCH MUZYKÓW państwa Anny i Radosława Rusinków, panów Kacpra Drzewiczewskiego i Jacka Sawińskiego za przygotowanie przepięknego koncertu kolęd !!!

• Firmie pani Staśkiewicz za przygotowanie ogniska

• I wszystkim za przybycie!!!

Wszyscy okazali ogromną życzliwość , wiele dobrych chęci i poświęcenie w przygotowaniu Orszaku Trzech Króli 2020 w Dusznikach.

Niech Pan Jezus błogosławi na cały rok !!!