Rekolekcje Wielkopostne dla Szkoły Podstawowej

       Po wizycie ks. biskupa uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przeżywali Rekolekcje Wielkopostne, 10 i 11 marca. Przygotowując rekolekcje, katecheci wybrali tematykę poświęconą Obrazowi Matki Bożej Częstochowskiej, by przygotować dzieci i młodzież do wielkiego nawiedzenia kopii Cudownego Obrazu w parafiach naszego dekanatu. Uczniowie zapoznali się z historią i kultem Cudownego Obrazu Jasnogórskiego podczas prezentacji multimedialnej zaprezentowanej przez p. Agnieszkę Pustkowiak. Młodsze dzieci przygotowały prace plastyczne, w których projektowały nowe sukienki i korony dla Matki Bożej i Pana Jezusa oraz ramy dla Obrazu. Pani Magdalena Środecka koordynowała prace starszych uczniów, którzy ilustrowali wezwania Litanii Loretańskiej. W kościele, a także w szkole dla starszych uczniów, nauki prowadzili pan Adrian Pakuła z ,,Fundacji Pro publico”, oraz młodzież ze Wspólnoty Miłosierdzia.