Wielka Sobota

11 kwietnia, Wielka Sobota. Przez cały dzień kościół mogli odwiedzać wierni by adorować Pana Jezusa przy Grobie. Wierni bardzo uważali by zachować zalecaną odległość między osobami oraz by liczba modlących się nie przekraczała zalecanej przez Ministerstwo Zdrowia liczby osób mogących przebywać w jednym pomieszczeniu . Drzwi świątyni pozostały otwarte przez cały dzień.

Ze względu na tą trudną sytuację, nie odbyło się poświęcenie pokarmów. Ks. arcybiskup zalecił wiernym błogosławieństwo pokarmów przez głowę rodziny podczas uroczystego śniadania wielkanocnego. W związku z tym, na stronie internetowej Archidiecezji Poznańskiej umieszczono tekst błogosławieństwa pokarmu w rodzinie.

O godz. 21.00 odbyła się uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej , również transmitowana przez Internet dzięki pomocy ofiarnych państwa Schwarz oraz pana Pawła Szulca , który zapewnił transmisji dobry dźwięk. Dzięki ofiarności i bezinteresowności tych osób parafianie nie mogąc uczestniczyć w liturgii, mogli zachować jedność w modlitwie dzięki transmisji.