Remonty, odnowienia….

Nasz przepiękny kościół jest wspaniałym zabytkiem i dziełem sztuki. Każdy z nas widzi, jak cudowny mamy ołtarz główny, jeden z najpiękniejszych jakie się znajdują w okolicznych kościołach, jeśli nie najpiękniejszy. Ale w naszej pięknej świątyni są także elementy wyposażenia, które wymagają odnowień i remontów.

W maju mogliśmy podziwiać naszą barokową monstrancję, która została poddana odnowieniu oraz naprawie uszkodzonych elementów. Monstrancja została oczyszczona oraz umocowano tzw. melchizedek czyli element podtrzymujący Hostię. Dla monstrancji wykonano także futerał . Tą misterna pracę wykonano w pracowni złotniczej pana Krzysztofa Buszkiewicza z Kórnika. Pan Krzysztof wykonał także pozłocenie kielichów i puszek na hostie. Do odnowienia oddano także drugą, współczesną monstrancję- w kształcie słońca, ofiarowaną po ostatniej kradzieży w kościele i rabunku małej zabytkowej monstrancji. Także dla niej zostanie wykonany futerał.

W marcu , w bocznej nawie tzw. małym kościele wymontowano pierwszy witraż, który w pracowni ,,Witroart” pana Piotra Janka, został uszczelniony, uzupełniono ołowiane spoiwo szkła, oczyszczono, oraz założono ochronną szybę zewnętrzną. Odnowiony ponad czterdziestoletni witraż ( witraże powstały staraniem ks. Włodzimierza Handke w latach siedemdziesiątych), powrócił na miejsce w maju, zarazem wymontowano następny by poddać go renowacji.

W okresie zimowym zamontowano także nowe ogrzewanie w formie płyt umocowanych pod ławkami.

Przed uroczystością Bożego Ciała, pan Paweł Szulc z pracownikami swojej firmy zamontował nagłośnienie na zewnątrz kościoła, dzięki czemu nabożeństwa celebrowane na zewnątrz będą dobrze słyszane przez uczestników liturgii.