Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

15 sierpnia-najradośniejsze święto Matki Bożej, radość z Jej wielkiej chwały w niebie. Tradycyjnie, kobiety przygotowały bukiety z ziół i kwiatów zebranych z pól i ogrodów aby je poświęcić. Tegoroczne święto Wniebowzięcia miało szczególny charakter, ponieważ w całej Polsce świętowano 100 lecie zwycięskiej Bitwy Warszawskiej na bolszewizmem. Podczas liturgii., dziękując aa wielką Viktorię sprzed lat, prosiliśmy Pana Boga o opiekę nad naszą Ojczyzną.

Podczas Mszy św. o g. 10.30, modlono się z podziękowaniem Bogu i Matce Najświętszej za opiekę i Jej obecność przez 105 lat w figurze kapliczki rodzinnej w Śliwnie, z prośbą o dalsze łaski i wypełnienie się wszelkiego dobra w życiu dzieci, wnuków i prawnuków Marii i Franciszka Jaroszyków oraz rodziny Rajewiczów. Kapliczka przy domu państwa Jaroszyków ma wieloletnią tradycję, od ponad stu lat w październiku oraz maju członkowie rodziny prowadzą nabożeństwo różańcowe oraz majowe dla mieszkańców Śliwna.

Po Mszach św., członkinie parafialnej grupy Caritas zbierały pieniądze na pomoc mieszkańcom Bejrutu w Libanie. W porcie w Bejrucie doszło do eksplozji 4 sierpnia . Eksplodowała składowana w magazynie portowym saletra amonowa skonfiskowana w 2014 roku z zatrzymanego w porcie statku. W wyniku eksplozji zniszczony został port i wiele budynków w mieście. Zginęło co najmniej 220 osób, ponad 6000 odniosło obrażenia, 110 jest zaginionych . Caritas Polska ogłosiła na 15 sierpnia zbiórkę w całej Polsce by pomóc ofiarom wybuchu. Podczas zbiórki zebrano 722 zł.