Pożegnanie śp. ks. Sergiusza

9 listopada odszedł do domu Ojca, po krótkiej lecz ciężkiej chorobie, zaopatrzony Sakramentami Świętymi, nasz wieloletni, umiłowany Ksiądz Proboszcz Sergiusz Borszczow. 15 i 16 listopada pożegnali Go parafianie.
W niedzielę, ciało Księdza Proboszcza przybyło do naszej świątyni, ze względów sanitarnych nie mogło pozostać na noc. Przy trumnie, parafianie odmówili różaniec, następnie ks. dziekan Konrad Jędrzejczak odprawił o g. 19.00 Mszę św. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Ratajczak proboszcz z Otorowa.
W poniedziałek o g.11.00 ks. bp Zdzisław Fortuniak pożegnał naszego Księdza podczas Mszy św. i odprowadził Jego doczesne szczątki na cmentarz przykościelny. Homilię wygłosił ks. Henryk Nowak proboszcz parafii Bożego Ciała w Poznaniu. Wielu parafian nie mogło uczestniczyć w pożegnaniu ze względu na epidemię, lecz codziennie przy mogile naszego umiłowanego Kapłana przybywają nowe znicze.

Księże Sergiuszu, wstawiaj się za nami u dobrego Ojca i czekaj na nas przy bramie nieba.

Spoczywaj w pokoju!