37 szczecińska piesza pielgrzymka na Jasną Górę

3 sierpnia o g. 19,00 dotarli do nas Szczecińscy Pielgrzymi już trzydziesty siódmy raz. Niestety wciąż obowiązujące ograniczenia związane z epidemią ograniczyły liczbę pielgrzymów. W Dusznikach ugościliśmy ich ok 40. Ponieważ nie mogą nocować u mieszkańców, noc spędzili na sali sportowej Orlik przy szkole. Posiłki zapewniły nasze gospodynie, które przygotowały ciepłe i zimne dania. Parafianie zakupili także napoje, pieczywo i wszystko by nasi goście nie byli głodni. Parafialny Zespół Caritas zajął się organizacją kolacji, śniadania, które pątnicy mogli zjeść na salce katechetycznej, a także możliwością wyprania ubrań .
Pielgrzymi pamiętali także o naszym śp. ks. Sergiuszu Borszczowie, po przybyciu do Dusznik, powitaniu przez ks. proboszcza i pokłonieniu się Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie, ks. Karol Łabenda zaprosił pielgrzymów do modlitwy za księdza przy jego grobie.
We środę po porannej Mszy św. i śniadaniu nasi goście wyruszyli w dalszą drogę do domu Królowej Polski.
A ponieważ serca naszych darczyńców były bardzo hojne, pozostało jedzenie, którego pątnicy mimo szczerych chęci nie zjedli, członkinie Caritasu postanowiły ofiarować je dla Domu Dziecka w Szamotułach. Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi z wdzięcznością i radością przyjęły dar.
Za hojność i ofiarność, otwarte serca i troskę o naszych gości, wszystkim paniom i panom, którzy zapewnili posiłek i wypranie ubrań naszym gościom, ks. proboszcz i Parafialny Zespół Caritas szczerze i gorąco dziękują !
Bóg Zapłać!!!