Caritas to znaczy Miłość

Wydarzeń, którymi żyje każdy z nas od dwóch tygodni nie musimy przypominać i tłumaczyć. W obliczu bestialskiej wojny, której ofiarami są nasi ukraińscy bracia, Kościół postanowił wziąć udział w walce o pokój i wolność poprzez miłosierdzie. Cały Naród Polski stoi u boku naszych sąsiadów ale nie bezczynnie. Nasi umiłowani parafianie również przyłączyli się do walki miłosierdziem. W środę popielcową Caritas w całej Polsce przeprowadziło zbiórkę pieniężną a także zbiórkę żywności i artykułów pierwszej potrzeby by wspomóc uchodźców przybywających na nasze tereny oraz ośrodki , które przygotowuje Caritas by mogli przeczekać czas wojny pod polskim niebem. Wiemy, że gdy mężczyźni chwycili za broń, schroniły się u nas kobiety, dzieci i starcy. Nie stoimy bezczynnie. Chwyciliśmy za broń miłosierdzia, a także za różańce. Tej broni nie zwycięży największe zło!
Od środy popielcowej do soboty Parafialny Zespól Caritas prowadził zbiórkę żywności i artykułów pierwsze potrzeby. Parafianie okazali wielką hojność. Chętnie przyłączyli się także do zbiórki Caritas rodzice i dzieci naszej Szkoły Podstawowej, a także pracownicy i klienci marketu Chata Polska w Dusznikach. Sala domu parafialnego zapełniła się kartonami pełnymi żywności, artykułami higienicznymi. Ofiarodawcy przynieśli koce, kołdry, słodycze, wodę . Każdy pytał czego jeszcze potrzebujemy, są gotowi nadal pomagać. Dobroć wiernych odbierała pracownicom Caritas głos…
W poniedziałek, dzięki ofiarnemu kierowcy panu Błażejowi, dostarczyliśmy dary do centrum logistycznego na Poznańskich Targach.
W imieniu ks. proboszcza i wolontariuszek Caritas Wszystkim osobom, które hojnie wspomogły akcję szczerze i gorąco dziękujemy!
Niech Pan Bóg Wam błogosławi, Matka Najświętsza otoczy opieką , a św. Michał Archanioł niech Was chroni każdego dnia!
Bóg zapłać!