Październikowy różaniec

Październik już od wieków przeżywamy pod znakiem Matki Bożej. Nie tylko gromadziliśmy się na nabożeństwach różańcowych , które ks. proboszcz przygotował z nauką dla dzieci, rozważając życie świętych dzieci. Dorośli także gromadzili się na nabożeństwie po Mszy św. a w piątki o g. 20.00.
Różańcowy miesiąc rozpoczęliśmy rekolekcjami maryjnymi, które przygotował i przeprowadził o. Izydor. W ten sposób Ojciec pragnął nawiązać do rekolekcji zakończonych odpustem ku czci Matki Bożej Różańcowej , której obraz czcimy w bocznym ołtarzu. Odpust ten był przed dziesiątkami lat wielowiekową tradycją w Dusznikach.
5 października, podczas rekolekcji, w dniu wspomnienia liturgicznego św. s. Faustyny Kowalskiej , o. Izydor poświęcił obraz świętej, który zawisł w prezbiterium.
Również dzień 13 października skierował nasze myśli ku Matce Bożej Różańcowej. W 105 rocznicę objawień fatimskich i cudu słońca, wieczorem odbyło się tradycyjne już od trzech lat nabożeństwo fatimskie z różańcem, modlitwą wynagradzającą oraz procesją fatimską