Misyjny październik

Tegoroczna Niedziela Misyjna przypadła na 23 października i zainaugurowała Tydzień Misyjny.
Dzieci ze Szkolnego Klubu Wolontariatu chcąc uczcić ten ważny dzień przygotowały mini straganik misyjny, gdzie uczestnicy Mszy św. dla dzieci mogli zakupić różańce misyjne oraz sakieweczki na różaniec. 550 zł, które dzieci zarobiły , przekazały dla Centrum Dobrego Samarytanina w Bukanga w Tanzanii. Jest to sierociniec prowadzony przez polską misjonarkę s. Rut Ciesielską.
30 października zakończyliśmy Tydzień Misyjny wizytą ks. Grzegorza Stachowiaka z Bródek, który pracuje na misji w Boliwii. Ks. Grzegorz opowiedział o swojej pracy, trudach i radościach misjonarza. Wspólny język znalazł także z dziećmi podczas Mszy św. dla nich.