Orszak Trzech Króli 2024

6 stycznia 2024 roku ósmy raz przeżywaliśmy w Dusznikach Orszak Trzech Króli. W tym roku pod hasłem ,,W jasełkach leży.”
Jak co roku uczestnicy Orszaku spotkali się na placu przy poczcie. Po powitaniu oraz wstępie księdza proboszcza, dzieci z naszej szkoły odegrały scenkę rozmowy Mędrców z królem Herodem. Potem z kolędami na ustach uczestnicy Orszaku wyruszyli ulicą Jana Pawła II w stronę kościoła. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali niezawodni druhowie z OSP Duszniki oraz OSP Śliwno. Nigdy nie zawiedli nas także funkcjonariusze naszego posterunku policji.
W kościele Trzej Królowie złożyli pokłon Zbawicielowi świata oraz ofiarowali swoje dary. Po raz pierwszy role Kacpra, Melchiora i Baltazara odegrali młodzieńcy : Michał Roszyk, Jakub Rogóż oraz Nikodem Manyś. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dusznikach wcielili się w rolę św. Józefa- Franciszek Walor oraz Matki Bożej- Faustyna Kaminiczna, która czule piastowała w ramionach swojego maleńkiego siostrzeńca Natanka.
Ostrzeżeni przez anioła – Nikolę Rybarczyk, Mędrcy inną droga udali się do swoich krain.
Wysłuchaliśmy pięknego koncertu kolęd w wykonaniu dzieci z zespołu ,,Boże owieczki” przygotowanego przez panie Katarzynę Wasielewską oraz Jadwigę Markiewicz w asyście pana Jacka Sawińskiego.
Nie można nie wspomnieć o dzieciach, które za wielką aprobatą wspaniałych rodziców odegrały scenkę rodzajową oraz poświęciły czas by pomóc pani Katarzynie Hirsz-Kotek w rozprowadzaniu koron i śpiewników orszakowych przygotować poczet sztandarowy. Dziękujemy: Filipowi, Dawidowi, Pawełkowi, Adasiowi, Emilii, Kubusiowi, Stasiowi, Mateuszowi, Kacprowi, Oli, Sabinie, Patrycji, Zosi i Marysi. Oraz Dawidowi, Jankowi i Mateuszowi a także przewspaniałym Rodzicom!
Smutno by nam było gdyby nie przywiózł Mędrców do naszego Betlejem swoją bryczką zaprzężoną w dwa koniki nasz wspaniały woźnica pan Bistuła. Dziękujemy!
Największą radość sprawili nam wszyscy, którzy z radością, bardzo licznie wzięli udział w Orszaku i wspólnym kolędowaniu. Wdzięczni jesteśmy także pani Bożenie Staśkiewicz, która przygotowała ognisko i kiełbaski. Wszyscy na zakończenie mogliśmy się nimi uraczyć.