XIX Dzień Papieski

     13 października w całej Polsce obchodzono uroczyście, jak co roku, po raz już XIX Dzień Papieski, poświęcony św. Janowi Pawłowi II. W tym roku Dzień Papieski przeżyliśmy pod hasłem ,,Wstańcie , chodźmy!”. Podczas Mszy św. wysłuchaliśmy nagrania homilii św. Jana Pawła II, którą wygłosił podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny na Błoniach Krakowskich, 10 czerwca 1979 r. Ojciec Święty przypomniał swoim rodakom o wielkości chrztu i prosił o wierność Chrystusowi i miłość do Ojczyzny. Po Mszy św. członkinie nowo powstałej grupy Caritas sprzedawały papieskie kremówki, przygotowane przez Poznańską Caritas. Kremówki cieszyły się wielkim powodzeniem, sprzedano ich ponad 600, a jeszcze wielu ,, papieskich smakoszy” liczyło na więcej. Za rok na pewno nie zabraknie! – jak obiecał ksiądz proboszcz . Na pomoc w leczeniu naszego brata w Panu zebraliśmy dzięki hojności nabywców kremówek 2591,35 zł. Bóg zapłać wszystkim za dobre serca i dobre apetyty. Jak co roku , ministranci zbierali także pieniądze na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia , które jest żywym pomnikiem ku czci św. Jana Pawła II. Fundacja wspiera kształcenie ubogiej młodzieży.