Pielgrzymka do Częstochowy

Dnia 19 października grupa około 100 osób z naszej parafii ( i nie tylko) wyjechała na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Celem pielgrzymki było zaproszenie Matki Bożej do odwiedzenia naszej parafii w postaci kopii obrazu Jasno górskiego. Wyjechaliśmy z Dusznik o godzinie 4:00 rano. Na Jasną Górę dotarliśmy około godziny 9:30. Pobyt w tym świętym miejscu rozpoczęliśmy śniadaniem, a następnie udaliśmy się na Wały klasztoru Jasnogórskiego, aby przejść drogę krzyżową pod przewodnictwem naszego księdza proboszcza Stanisława Łopuszańskiego. Ksiądz proboszcz rozważał poszczególne stacje wspomagając się tekstami Alicji Lenczewskiej,(mistyczki ze Szczecina zmarłej w 2012, która zapisała słowa, jakie za jej pośrednictwem –  Pan Jezus kieruje do każdego z nas). Na Mszę św. udaliśmy się do kaplicy cudownego obrazu na godz. 12:30. Mieliśmy chwilę czasu aby się do niej przygotować. Ksiądz Stanisław celebrował tę Mszę wraz z innymi księżmi. Grupa dusznicka była przywitana przez gospodarzy klasztoru ze wskazaniem naszej intencji pielgrzymkowej, co nas bardzo ucieszyło. Oddaliśmy Matce Bożej także nasze intencje prywatne. Po zakończeniu mszy św. mieliśmy 3 godziny czasu do swojej dyspozycji. Wielu z nas udało się na posiłek oraz zakup pamiątek, a także zwiedzanie klasztoru. Pełni nowych sił duchowych, o 16:30 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Dusznik. Zajechaliśmy na miejsce około 22:00. Ksiądz proboszcz chcąc zadowolić wszystkich parafian w stronę do Częstochowy jechał w jednym autobusie, a w drodze powrotnej w drugim. Czas przejazdu upłynął nam częściowo na modlitwie i śpiewie pieśni i piosenek. Okazało się szybko, że nie znamy wielu tekstów, dlatego też postanowiliśmy zebrać pieniądze na zakup śpiewników Pielgrzyma. Udało nam się zebrać 660 zł. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy pokłonić się Matce Bożej na Jasnej Górze. Teraz my czekamy na Naszą Panią 30 czerwca 2020 roku. Dziękujemy księdzu proboszczowi za organizację pielgrzymki mając nadzieję, że nie będzie ona ostatnią.