Bal Wszystkich Świętych

STOP Halloween !!!

31 października, przygotowując się do Uroczystości Wszystkich Świętych, pragnęliśmy aby każdy z naszych parafian, zwłaszcza tych młodych, przypomniał sobie, że Bóg otworzył nam niebo. Aby młodzi ludzie spojrzeli w niebo, a oderwali się od Halloween, które jest nie do pogodzenia z wiarą chrześcijanina. Ksiądz proboszcz zaprosił dzieciaki oraz dorosłych na radosny Bal Wszystkich Świętych. Z radością stwierdziliśmy, że na zaproszenie odpowiedziało mnóstwo dzieci, ale i dorosłych, nie tylko opiekunów przybyłej dziatwy. Uczestnicy Balu przygotowali cudowne stroje świętych patronów. Ok. godz. 20, pod opieką synów św. Floriana z Dusznik i Śliwna, pod wodzą św. Stanisława Biskupa, wspaniały orszak z lampionami w dłoniach, śpiewem i modlitwą na ustach wyruszył na dusznicki cmentarz, gdzie po modlitwie za bliskich zmarłych, uwielbieniu naszego Zbawiciela, zapalili zimne ognie na znak , że każdy z nas ma dążyć do świętości.