Odpust ku czci św. Marcina

11 listopada uczciliśmy naszego patrona św. Marcina z Tours. Na uroczystą Mszę odpustową przybyło jak co roku wielu parafian oraz gości. Wśród dostojnych kapłanów zaszczycił nas ks. Walenty Cugier, który odprawił sumę odpustową i wygłosił homilię poświęcon naszemu patronowi św. Marcinowi. Z radością powitaliśmy także ks. proboszcza emeryta Sergiusza Borszczowa, oraz kapłanów z parafii naszego dekanatu. Po uroczystej procesji uczciliśmy relikwie naszego patrona. Ponieważ dzień naszego odpustu jest także Świętem Niepodległości, nie zabrakło modlitwy za Ojczyznę. Przed rozpoczęciem Mszy św., o g. 12.00, odpowiadając na prośbę prezydenta RP, odśpiewaliśmy nasz Hymn. Liturgię uświetnił swoim śpiewem chór ,,Halka”, oraz parafialny zespół dziecięcy. Po Mszy św. przed kościołem, uczestnicy zostali obdarowani świętomarcińskimi rogalami.  Liturgię uświetnił swoim śpiewem chór ,,Halka”, oraz parafialny zespół dziecięcy.