Wizytacja kanoniczna naszej parafii

       9 marca 2020 roku, to data wizyty kanonicznej Jego Ekscelencji ks.bpa. Szymona Stułkowskiego w naszej parafii. Jego ekscelencja otrzymał sacrę biskupią z rąk ks. abpa Stanisława Gądeckiego 9 czerwca 2019 r. Ks. biskup podczas wizyty sprawował dwie Msze św. : poranną oraz wieczorną podczas której udzielił sakramentu bierzmowania. Odwiedził również Szkołę Podstawową gdzie spotkał się z dziećmi i młodzieżą a także gronem nauczycielskim. Społeczność szkolna uroczyście przywitała Jego Ekscelencję poezją, śpiewem i kwiatami. Ks. bp wygłosił do uczniów i grona nauczycielskiego słowo wspominając swoje szkolne lata, wyjaśnił także znaczenie swojego herbu , który umieszczono w centralnym miejscu dekoracji. Zachęcił uczniów do pilnej nauki dziękując zarazem pani dyrektor i pedagogom za ofiarną pracę. Na probostwie odbyło się spotkanie z panią Urszula Schmitchen oraz o. Izydorem Schmitchenem, synem pani Urszuli, franciszkaninem pochodzącym z dusznickiej parafii. Jego Ekscelencja odwiedził również Warsztat Terapii Zajęciowej i spotkał się z podopiecznymi, podziwiał ich prace plastyczne i każdemu z uczestników warsztatów udzielił indywidualnego błogosławieństwa. O g. 15.00, na parafialnym cmentarzu zgromadziła się grupa parafian by razem z ks. biskupem odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia za naszych zmarłych. Po wizycie na cmentarzu, w kościele zgromadziły się osoby aktywnie uczestniczące w życiu parafii min.: szafarze , lektorzy, członkowie rady parafialnej, przedstawiciele zespołów muzycznych, grup modlitewnych, parafialnej Caritas. Zakończeniem wizyty była uroczysta Msza św. podczas której Jego Ekscelencja udzielił sakramentu bierzmowania 91 osobom.
 Liturgię uświetniły swoim śpiewem i grą : zespół dziecięcy ,,Boże owieczki” oraz zespół młodzieżowy ,,Przyjaciele Pana”.