Niedziela Miłosierdzia Bożego

Według życzenia Pana Jezusa przekazanego nam przez św. s. Faustynę Kowalską, 19 kwietnia, w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, obchodziliśmy Święto Bożego Miłosierdzia.

Jak prosi Pan Jezus w ,,Dzienniczku” spisanym przez św. Faustynę, w naszym kościele wystawiony został obraz Pana Jezusa Miłosiernego ,,Jezu , ufam Tobie, ks. proboszcz poświęcił homilię rozważaniu Bożego Miłosierdzia.

O godz. 15.00, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odbyło się Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, podczas którego ks. proboszcz rozważył potęgę Miłosierdzia Bożego, odśpiewano Koronkę, a także odmówiono Litanię do Miłosierdzia Bożego.

Niestety liczba wiernych mogących uczestniczyć w nabożeństwie jest cały czas ograniczona do pięciu osób, nie licząc posługujących. Od jutra Minister Zdrowia, łagodzi obostrzenia, do 1 osoby na 15 m2 powierzchni kościoła. Od czwartku 16 IV, także podczas nabożeństw wierni mają obowiązek zasłaniania twarzy, poza kapłanem celebrującym nabożeństwo oraz osobami przyjmującymi Komunię św.