Epidemia głodu

W czasie gdy każdy z nas chronił siebie i swoją rodzinę przed zakażeniem wirusem covid-1, nasi drodzy parafianie pomyśleli także o tych naszych braciach i siostrach, którzy żyją w krajach misyjnych w skrajnym ubóstwie. Im także zagroziła epidemia, ale i niemożliwość zadbania o higienę by móc ustrzec się przed zakażeniem. Niestety w Afryce dobrej opieki medycznej często brakuje. Niejednokrotnie, jedynym miejscem gdzie można ratować życie i zdrowie są skromne placówki medyczne prowadzone przez misjonarzy. Skutkiem światowej epidemii realne stało się także zagrożenie głodem , ponieważ ograniczono transport międzynarodowy, więc pomoc humanitarna ma ograniczony, często uniemożliwiony dostęp do potrzebujących.
W tym trudnym czasie na wysokości zadania stanęli polscy misjonarze, którzy nie opuścili swoich podopiecznych. Co więcej zwrócili się o pomoc do wiernych w Polsce . W związku z tym Fundacja Redemptoriss Missio zaapelowała o pomoc organizując zbiórkę środków finansowych pod hasłem ,, Epidemia głodu. Nasi parafianie mogli wspomóc akcję składając ofiarę w niedzielę 24 maja. W sumie zebraliśmy 1073 zł. W ty samym tygodniu przekazaliśmy drogą pocztową opatrunki , które parafianie ofiarowali dla tejże Fundacji podczas naszej akcji wielkopostnej ,,Opatrujemy rany Chrystusa”. Niestety akcja została przerwana przez kwarantannę epidemiczną, mimo to Fundacja Redemptoris Missio otrzymała od nas spory karton wypełniony opatrunkami.
Za pomoc, otwarte serca i ofiarność, wszystkim parafinom, ofiarodawcom, serdeczne Bóg zapłać!