Przygotowanie do nawiedzenia obrazu – adoracja

Aby dobrze przygotować się do uroczystego nawiedzenia kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, od września począwszy, w trzecią sobotę każdego miesiąca, po Mszy św. aż do Apelu Jasnogórskiego będzie odbywać się adoracja Najświętszego Sakramentu. W pięknym przeżywaniu czuwania z Matką Bożą przed Obliczem Pana Jezusa, pomaga zespół muzyczny panów Pawła Szulca i Radosława Rusinka z pięknym śpiewem pani Anny Rusinek, oraz rozważania prowadzone przez młodzież przygotowującą się do bierzmowania i katechetów.
Pierwszy termin nawiedzenia ks.abp. wyznaczył na 30 czerwca, ze względu na epidemię nawiedzenie zostało odwołane. Drugi termin wyznaczono na 11 grudnia, jednak znaczny wzrost zakażeń w Polsce spowodował zatrzymanie peregrynacji. Nowy termin nie jest jeszcze znany.