,,Chwalcie łąki umajone”

Piękny maj radośnie wyśpiewuje głosami ptaków i zapachami kwitnącej przyrody chwałę naszej Matki Królowej Polski.
Podczas nabożeństw majowych wierni gromadzili się przy sprzyjającej pogodzie przy Grocie Matki Bożej.
Nasza piękna grota powstała jako wotum dziękczynne w Roku Jubileuszowym 2000 z inicjatywy ks. proboszcza Sergiusza Borszczowa.
Kamienie, które stały się budulcem przynosili parafianie uczestniczący w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, oraz rolnicy.
Grota powstała dzięki pracy panów: Feliksa Wieczorka, Władysława Łanoszki, Wiesława Minczykowskiego wraz z synami oraz innych parafian.
13 maja rozpoczęliśmy również nabożeństwa fatimskie w dni objawień Matki Bożej z modlitwą różańcową i procesją światła.