Tydzień misyjny


24 października Niedzielą Misyjną rozpoczęliśmy tydzień modlitw za misje. Ks. proboszcz wygłosił słowo Boże poruszając ważny temat zadania misyjnego , które na mocy chrztu św. otrzymał każdy z nas. Podczas Mszy św. z dziećmi ks. Stanisław opowiedział dzieciom także historię Emmanuela, sześcioletniego chłopca, który znajduje się pod opieką Centrum Dobrego Samarytanina prowadzonego przez polską misjonarkę s. Rut Ciesielską w Tanzanii. Osierocony chłopiec żyje dzięki poświęceniu i pracy Sióstr ze Zgromadzenia Dobrych Samarytanek i wraca do zdrowia. Grupka dzieci : Zosia, Madzia, Mateusz i Franek z radością pomogły w akcji pomocy dla tego sierocińca i pod opieką pani Katarzyny i Agnieszki zaprosiły parafian do zakupu misyjnych różańców, by zebrane pieniądze przekazać na pomoc dzieciom w Centrum Dobrego Samarytanina w Bukanga. Parafianie jak zawsze pokazali, że mają wielkie i złote serca. Dziękujemy wszystkim: dzieciom, Rodzicom, parafianom za dobroć i pomoc. Bóg zapłać!