Święto Bożego Miłosierdzia

Zgodnie z wolą Pana Jezusa, którą przedstawił za pośrednictwem św. s. Faustyny Kowalskiej, tydzień po Wielkanocy świętujemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Ten dzień jest świętem Święto Bożego Miłosierdzia patronalnym Caritas. W tym roku przypadł na 24 kwietnia, w którym to dniu w Cerkiew Prawosławna świętowała Zmartwychwstanie Pańskie. W wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego przedstawicielki parafialnego zespołu Caritas wyruszyły do siedmiu rodzin w naszej parafii, które udzieliły schronienia uchodźcom z Ukrainy. Panie złożyły naszym ukraińskim braciom życzenia wielkanocne i przekazały świąteczne paczki, których zawartość ofiarowali parafianie, a także pracownice oraz klienci marketu Chata Polska w Dusznikach.
Do każdej paczuszki dołączyliśmy babę wielkanocną oraz ikonę Matki Bożej lub obraz ,,Jezu, ufam Tobie”.
Każda wizyta okraszona była radością, uściskami oraz wyrazami wdzięczności lecz także i łzami tęsknoty za domem.