Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa

Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, uroczyste przeżywanie Męki naszego Pana. W tym roku czas Jego cierpienia, bólu i strachu, jest także dla nas czasem strachu, bólu i zmartwienia.

Liturgia w naszych kościołach nie miała królewskiej oprawy jak przystało na królewski wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, lecz miała charakter ubogi, ograniczony i odarty z szat, jak Pan Jezus stojący przy krzyżu.

Czas szerzącej się epidemii, ze względu na ochronę zdrowia i życia wiernych, ograniczył naszą radość uczestnictwa w liturgii. Zgodnie z prawem państwowym oraz dyspensą udzieloną przez Konferencję Episkopatu Polski w liturgii Mszy św. w Niedzielę Palmową uczestniczyło tylko pięciu wiernych, nie licząc posługujących podczas liturgii.

Dzięki zaangażowaniu Państwa Joanny i Jarosława Schwarz, po raz pierwszy parafianie mogli łączyć się z liturgią w naszym kościele poprzez transmisję internetową na kanale You Tube.

Przepiękną dekorację palm wielkanocnych wykonały nasze parafianki ze Śliwna pani Gabriela Przewoźna i pani Bożena Fludra.