Wielki Piątek

Wielki Piątek Męki i Śmierci naszego Pana , przypadł w tym roku na 10 kwietnia.

O godz. 10.00 odbyła się Liturgia Wielkiego Piątku. Miała ona podwójnie bolesny charakter, ze względu na Mękę naszego Zbawiciela i ból wiernych niemogących uczestniczyć w modlitwach wielkopiątkowych, ze względu na obostrzenia epidemiczne w naszym kraju. By więź wiernych z liturgią byłą podtrzymana , dzięki ofiarnej pomocy Państwa Schwarz, parafianie mogli uczestniczyć w bezpośredniej transmisji przez Internet.

Podczas modlitwy wstawienniczej , zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski, dodano wezwanie błagalne za ofiary i cierpiących z powodu epidemii oraz o jej ustanie.

Po zakończeniu liturgii, Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Grobu Pańskiego.

Wystrój Grobu jak i wielkoczwartkowej ciemnicy zaprojektowała pani Katarzyna Hirsch-Kotek. Pomocą w wykonaniu służyły panie : Bogumiła i Lidia Prokop, Maria i Agnieszka Pustkowiak.